W związku z koronawirusem od 13.03.2020r odbiory osobiste w siedzibie firmy są wstrzymane do odwołania. Ze względu na dużą ilość zamówień realizacja wysyłek może ulec wydłużeniu o 2 dni robocze. Za utrudnienia serdecznie przepraszamy

Opcje
Nowość
Promocja
Producenci

Lakier bazowy

  • do lakierów bazowych nie musimy dodawać utwardzacza, a jedynie rozcieńczalnik
  • są matowe po położeniu - nakłada się na nie lakier bezbarwny z utwardzaczem
  • do lakierów bazowych stosuje się rozcieńczalnik bazowy w proporcji podawanej przez konkretnych producentów
  • lakiery bazowe można podzielić na perłowe, metaliczne, oraz niemetaliczne
  • zalecana średnica dyszy pistoletu: 1,2-1,4 mm

Podstawowe zasady
nakładania samego lakieru bazowego nie różnią się od lakierów akrylowych. Na warstwy szpachlowane, czy grunty kwasowe  i podkłady 1K należy bezwzględnie zastosować podkład wypełniający izolując je 
od warstwy lakieru bazowego.

Rozcieńczenie lakieru
ma kluczowe znaczenie dla odcienia, w wyjątkowej mierze dla lakierów metalicznych. Rozcieńczenie podaje producent lakieru dla swoich produktów.

Na lakier bazowy należy nakładać lakier bezbarwny
Zapewniając mu połysk oraz ochronę dla koloru. Bazy zatem nie polerujemy - polerujemy lakier bezbarwny na niej. Powiedzenie "polerować bazę" jest zatem uproszczeniem językowym.

Jak rozpoznać czy mamy lakier bazowy czy akrylowy?
Lakiery metaliczne i perłowe obecnie są w 100% tworzone dwuwarstwowo - a więc poprzez natryśnięcie bazy a potem bezbarwnego.

Kolory niemetaliczne mogą być jednak albo bazowe albo akrylowe - aby w prosty sposób ocenić czy kolor jest lakierem akrylowym czy bazowym - nakładamy na ściereczkę pastę polerską i przecieramy lekko powierzchnię kiedy kolor schodzi oznacza to że mamy do czynienia z akrylem jeśli nie mamy do czynienia z lakierem bezbarwnym a więc mamy lakier dwuwarstwowy a więc bazę.

Nie znaleziono produktów spełniających podane kryteria.

do góry

Sklep nieczynny 16.08

X

Uprzejmie informujemy, że w dniu 16.08 sklep będzie nieczynny. Wszystkie zamówienia złożone w dniach od 14.08 (po godzinie 14:00) do 18.08, będą realizowane w poniedziałek 19.08. Z góry przepraszamy za utrudnienia.

Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium