Producenci

inne

Zestaw do ponownego napełniania 3M 16743 rPPS | 650 ml | 200 µ Zestaw do ponownego napełniania 3M 16743 rPPS | 650 ml | 200 µ
Producent: 3M
Cena:

382,95 zł

Cena netto: 311,34 zł

szt.
zobacz

W chemicznej hurtowni znajdziesz wszystko to, co niezbędne dla warsztatu, blacharni, lakierni samochodowej, czy studia detailingowego. Oprócz kosmetyków i produktów oferujemy akcesoria pomocnicze dla różnych branż. W tej kategorii oferujemy Ci kable rozruchowe o różnym prądzie nominalnym i długości. A także profesjonalne opryskiwacze ciśnieniowe Industry Alka.

Kable rozruchowe - jak dobrać ich długość i przekrój?

Przekrój i długość kabli rozruchowych nie są przypadkowymi parametrami. Im grubsze przewody, tym lepsze przewodnictwo prądu. Grubość zwiększa się również wraz z długością kabli, z tego samego względu. Im kabel jest dłuższy, tym prąd musi przebyć dłuższą drogę, a większy przekrój oznacza szybszą i łatwiejszą drogę do pokonania. Standardowo grubość przekroju odpowiada rodzajowi silnika i długości kabla. Kable rozruchowe o długości 2 do 3 metrów zazwyczaj mają przekrój 16 mm2 i przeznaczone są dla silników benzynowych. Kable dłuższe niż 3 metry mają grubość przewodu 25 mm2 i przeznaczone są dla aut z silnikiem diesla, a te o grubości 35 mm2 stosuje się przy rozruchu aut wyposażonych w duże silniki.

Kable rozruchowe a prąd nominalny i dobór do akumulatora

Zakup kabli rozruchowych powinien być poprzedzony sprawdzeniem natężenia prądu na akumulatorze w samochodzie. Z kolei prąd nominalny, czyli np. kable rozruchowe 600A, powinny być stosowane dla silników benzynowych o dużej objętości skokowej i silników diesla. Od 600A do 900A również dla aut dostawczych i ciężarówek. Natomiast kable rozruchowe 400A stosuje się głównie przy rozruchu małych jednostek benzynowych. Jeśli szukasz dobrych profesjonalnych przewodów miedzianych, znajdziesz je w tej kategorii.

Spryskiwacze ciśnieniowe dla profesjonalistów

Industry Alka 12 to zaawansowany technologicznie spryskiwacz ciśnieniowy dla profesjonalistów. Odpowiedni do stosowania w najbardziej wymagającej pracy w warsztatach, myjniach samochodowych, punktach serwisowych i przemyśle. Jest to urządzenie 2 w 1 - spryskiwacz i opryskiwacz odporny na agresywne środki chemiczne. Opryskiwacz wyposażony jest w kwasoodporną lancę, uszczelnienia EPDM, odporny chemicznie i wytrzymały zbiornik.

 

Zapraszamy do zapoznania się z pełną ofertą produktów, również z innych kategorii. A także do zakupu profesjonalnych kosmetyków od sprawdzonych producentów w branży, których jesteśmy dystrybutorami.

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Infolinia 604 152 239
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium