Cieniowanie lakieru samochodowego to technika naprawy niewielkich uszkodzeń lakieru, które nie wymagają kompleksowego malowania całego elementu karoserii. Jest to bardzo przydatna umiejętność, która pozwala na oszczędność czasu i pieniędzy, a także na zachowanie estetycznego wyglądu samochodu. Oto kilka podstawowych informacji na temat tego procesu cieniowania, które powinien znać każdy początkujący lakiernik i nie tylko.
- 3M (3)
- Odpady lakiernicze (5)
- Konserwacja podwozia (6)
- Warsztat samochodowy (22)
- BHP (3)
- Wiedza (83)
- Detailing (40)
- Polerowanie (28)
- Lakierowanie (50)
- Renowacja (36)
- Szlifowanie (6)
- pielęgnacja samochodu
- mycie samochodu
- polerka meguiar's
- kosmetyki meguiar's
- kosmetyki samochodowe meguiars
- meguiars ultimate wax
- podkłady antykorozyjne
- papier ścierny na gąbce
- materiały ścierne 3M
- krążek ścierny
- gąbka polerska
- futro polerskie
- podkład akrylowy w sprayu
- taśma 3m
- gąbka polerska na rzep
- hurtownia detailingowa
- maska ochronna
- dezynfekcja
- pasta polerska
Mycie samochodu jest czynnością, którą musi wykonać w zasadzie każdy właściciel pojazdu. Jednym sprawia ona niemałą przyjemności, dla innych jest tylko przykrym obowiązkiem. Nie każdy ma jednak zawsze możliwość dokładnego umycia swojego auta, co jest sporym utrudnieniem dla entuzjastów motoryzacji i auto detailingu. Takie osoby zwykle preferują mycie samochodu metodą na dwa wiadra, czyli na mokro. Gdy jednak warunki na to nie pozwalają, dobrym rozwiązaniem które pomoże utrzymać karoserię auta w czystości jest mycie metodą waterless, czyli bez użycia wody.
Bezwodne mycie samochodu? Brzmi może mało realnie, ale jak zaraz się przekonasz ta technika mycia auta ma naprawdę sporo zalet i szybko zyskuje na popularności. Czym jest i na czym polega metoda waterless, czyli mycie auta na sucho? Jak w prosty sposób przeprowadzić ten zabieg?
Lakierowanie karoserii pojazdu przy użyciu pistoletu lakierniczego pozwala zaoszczędzić sporo czasu, a ponadto zapewnia większą precyzję nanoszenia produktu. Praktyka pokazuje, że aplikacja lakieru przy zastosowaniu tego typu sprzętu jest około 3 razy szybsza niż malowanie ręczne. Co więcej, na rynku dostępne są coraz lepsze technologie, które pozwalają w jeszcze większym stopniu udoskonalić proces lakierowania. Jedną z nich jest technologia Vortex.
Jakie zmiany na powierzchni progów powinny zwrócić naszą uwagę i jak za pomocą żywicy naprawić progi w aucie?
Wymiana na nowe czy nawet profesjonalna regeneracja felg aluminiowych u lakiernika to naprawdę spory wydatek, na który nie każdy właściciel auta może sobie pozwolić. Możesz jednak przywrócić felgom aluminiowym dawną świetność na własną rękę. Jednym z elementów regeneracji felg aluminiowych jest szpachlowanie.
To, że z czasem na karoserii Twojego pojazdu pojawią się rysy jest zwyczajnie nieuniknione. Na szczęście nie musimy z każdym zadrapaniem na lakierze udawać się do lakiernika. Wiele mankamentów jesteśmy w stanie usunąć na własną rękę, wykorzystując jeden ze sprawdzonych sposobów. Wśród dostępnych rozwiązań znajdziemy chociażby pisaki do lakieru. Czym są, jak działają i czy warto stosować pisaki do lakieru?
Przeważająca część z nas może sobie pozwolić jedynie na używany samochód, którego wiek sięga często nawet powyżej 15 lat. Taki zakup wiąże się ze sporym ryzykiem, ponieważ sprzedający zwykle starają się ukryć mankamenty oferowanego pojazdu. Na co zatem zwrócić uwagę przy zakupie używanego samochodu? Gdzie warto dodatkowo sprawdzić auto przed zakupem? Jakie koszty trzeba będzie ponieść po zakupie używanego samochodu?
Chociaż na przestrzeni lat producenci wypracowali szereg sposobów, by radzić sobie z korozją, to jednak w dalszym ciągu fabryczne zabezpieczenia mają swoje wady i ograniczenia. Chcąc dodatkowo chronić auto przed działaniem korozji, musisz więc zacząć działać na własną rękę lub oddać je do specjalisty. Jeśli zatem jesteś lakiernikiem - zawodowcem bądź amatorem - i podjąłeś się wyzwania, jakim jest zabezpieczenie samochodu przed korozją, to koniecznie sprawdź, jakich błędów unikać podczas walki z korozją.
Auta ze skórzaną tapicerką budzą spory podziw, a ponieważ często są one droższe, to posiadacze takich pojazdów przywiązują zwykle więcej uwagi do pielęgnacji ich wnętrza. Naturalna skóra w samochodzie, by jak najdłużej zachowała nieskazitelny wygląd, wymaga odpowiedniego czyszczenia i zabiegów pielęgnacyjnych. Jak zatem dbać o skórzaną tapicerkę w samochodzie?
Zanieczyszczone lampy pojazdu nie tylko nie wyglądają estetycznie, ale także gorzej świecą, ograniczając bezpieczeństwo jazdy. Na szczęście czyszczenia reflektorów samochodowych można dokonać samodzielnie w domowych warunkach. Jak wyczyścić lampy samochodowe od środka?
Masz wrażenie, że lampy w Twoim aucie świecą coraz słabiej? A przecież to właśnie one pełnią jedną z najważniejszych funkcji podczas jazdy, zapewniając widoczność na drodze. Zdecydowanie warto więc odpowiednio o nie zadbać i przywrócić im dawną świetność. Jak to zrobić? Z reguły wystarczy gruntowne czyszczenie reflektorów samochodowych, którego możesz dokonać nawet samodzielnie, a lampy w Twoim aucie będą wyglądały jak nowe.
Przyjęło się sądzić, że problem rdzy dotyczy wyłącznie starszych samochodów. Coraz częściej pojawia się on jednak również na karoserii kilkuletnich pojazdów. Jednym z najbardziej podatnych na rozwój korozji elementów samochodu są błotniki. Czy możliwe jest skuteczne usunięcie ognisk korozji z nadkoli auta? A jeśli tak, to jak usunąć rdzę z błotników?
Producent narzędzi lakierniczych znany i ceniony na całym świecie. Poznaj przyszłość lakierowania AirSpray i zobacz co oferuje nam firma Kremlin Rexson.
Z biegiem czasu zaniedbany, nieodpowiednio czyszczony i niekonserwowany samochód po prostu niszczeje. A zmorą każdego kierowcy jest korozja. Szczególnie narażonym na nią komponentem jest podwozie pojazdu. Dlatego regularne zabezpieczenie podwozia przy użyciu dobrych środków jest koniecznością, jeśli panujesz użytkować auto przez lata.
Karoserie naszych pojazdów w zasadzie przez cały rok narażone są na negatywne działanie różnych czynników. Utrzymanie karoserii samochodu w dobrej kondycji wymaga więc odpowiedniej pielęgnacji, a jedną z najbezpieczniejszym i zarazem najprostszych rzeczy, na jakie możemy się zdecydować, jest po prostu samodzielne mycie auta. Jak właściwie przeprowadzić ten zabieg? Na co zwrócić uwagę i jakich produktów użyć?
Na powstawanie i rozwój rdzy szczególnie narażone są części auta wystawione na działanie czynników takich, jak niekorzystne warunki atmosferyczne, zanieczyszczenia czy sól drogowa. Do takich elementów pojazdu należy z pewnością podwozie, które jednak mamy szansę do pewnego stopnia ochronić przed korozją. W jaki sposób możemy tego dokonać? Przeprowadzając konserwację podwozia!
Wyjątkowo skutecznym rozwiązaniem, które pomoże nam zadbać o wygląd naszego pojazdu, jest szpachla samochodowa. Decyzja co do tego, jaką szpachlówkę do samochodu wybrać może być nie lada wyzwaniem. Na rynku istnieje wiele rodzajów szpachli samochodowych, a każda z nich odznacza się innymi właściwościami i zarazem nieco odmiennym przeznaczeniem.
Wybór właściwego lakieru do uzupełnienia drobnych ubytków czy zarysowań na karoserii auta nie zawsze jest prostą sprawą, a proces ten często wymaga także zlecenia dorobienia lakieru dopasowanego do oryginalnego lakieru pojazdu. Na czym polega dorabianie lakierów samochodowych?
Szampony, pasty polerskie, woski, środki do szyb, czy te do kokpitu… Wybór jest naprawdę spory, a jednocześnie nie ma tu jednego słusznego rozwiązania. Dla tych, którzy zamierzają zaopatrzyć się w zestaw niezbędnych kosmetyków samochodowych przygotowaliśmy poradnik, z pomocą którego będzie Ci dużo łatwiej wybrać odpowiednie preparaty, bez niepotrzebnych nakładów pracy, czasu i pieniędzy.