Oznaczenia maseczek przeciwpyłowych, antysmogowych i antywirusowych - co oznacza klasa FFP1, FFP2 i FFP3? 0
Oznaczenia maseczek przeciwpyłowych, antysmogowych i antywirusowych - co oznacza klasa FFP1, FFP2 i FFP3?

O szkodliwym wpływie zanieczyszczeń powietrza na zdrowie napisano i powiedziano już bardzo dużo. Występujące w atmosferze na terenach miejskich i przemysłowych oraz w niektórych środowiskach pracy toksyczne związki, cicho i powoli zabijają. Na szczęście, można (a nawet trzeba) się przed nimi chronić, stosując nowoczesne produkty ochrony dróg oddechowych, takie jak maseczki przeciwpyłowe, antywirusowe czy antysmogowe. Dostępne na rynku wyroby różnią się od siebie wieloma aspektami – nie tylko sugerowanym przeznaczeniem, ale również skutecznością ochronną. Jak rozumieć dotyczące jej oznaczenia FFP1, FFP2 i FFP3? Odpowiadamy.

czytaj całość »
Środek do dezynfekcji rąk i skóry ProCleanSept zatwierdzony przez WHO - co warto o nim wiedzieć? 0
Środek do dezynfekcji rąk i skóry ProCleanSept zatwierdzony przez WHO - co warto o nim wiedzieć?

W obliczu pandemii koronawirusa z Wuhan (SARS Cov-2) i epidemii wywoływanej przez niego choroby CoVID-19, która opanowała cały świat, zwiększył się popyt na różnego typu preparaty do dezynfekcji dłoni i skóry. Największą skutecznością biobójczą w walce z koronawirusem cieszą się z pewnością środki dezynfekcyjne zatwierdzone przez WHO do użytku w placówkach medycznych.

czytaj całość »
Alkohol etylowy, etanol, skażony. O co chodzi ze skażeniem? 0
Alkohol etylowy, etanol, skażony. O co chodzi ze skażeniem?

Do profesjonalnych zastosowań dostępny jest w sprzedaży alkohol etylowy 96% - skażony. W artykule krótko wyjaśniamy, w jakim celu stosuje się skażenie i czy wpływa ono na jakość produktu. 96% alkohol etylowy nazywamy także spirytusem rektyfikowanym. Chodzi tutaj o ilość alkoholu etylowego w roztworze. Taki płyn można rozcieńczać w dowolnych proporcjach z wodą, uzyskując odpowiedni do potrzeb środek czyszczący, odtłuszczający bądź dezynfekujący.

czytaj całość »
Produkty niezbędne do polerowania lakieru – o czym nie możesz zapomnieć? 0
Produkty niezbędne do polerowania lakieru – o czym nie możesz zapomnieć?

Przemierzając parkingi centrów handlowych, możemy dostrzec wiele samochodów, których karoseria ma doskonały połysk. Co więcej, nie tylko kilkuletnie pojazdy posiadają nieskazitelnie wyglądające nadwozie. Również wiele starszych pojazdów, poruszających się po jezdni kilkanaście, a nawet kilkadziesiąt lat, posiada powierzchnię lakierowaną odznaczającą się znakomitą głębią koloru oraz połyskiem. Wielu właścicieli pojazdów pragnących, by ich samochody wyglądały właśnie w taki sposób, decyduje się na przeprowadzenie polerowania lakieru. Jednakże jakie produkty i akcesoria są niezbędne do wykonania tego zabiegu? Podpowiadamy!

czytaj całość »
W jakie materiały pomocnicze zaopatrzyć się przed lakierowaniem? 0
W jakie materiały pomocnicze zaopatrzyć się przed lakierowaniem?

Kiedy stan lakieru pokrywającego powierzchnię pojazdu nie grzeszy świetnością, zauważalne są na nim liczne zarysowania, zadrapania bądź hologramy, wówczas czujemy się niekomfortowo, poruszając się po jezdni tak wyglądającym samochodem. Dlatego zamiast podejmować radykalny krok związany z zakupem nowego pojazdu, zdecydujmy się na oddanie posiadanego auta do lakiernika, bądź sami wykonajmy naprawy blacharsko-lakiernicze. Jakie materiały będą potrzebne do przeprowadzenia renowacji wyglądu samochodu? Podpowiadamy!

czytaj całość »
Wiosenne porządki w samochodzie – jakie produkty wybrać? 0
Wiosenne porządki w samochodzie – jakie produkty wybrać?

Zima daje się we znaki nie tylko ludziom, ale także pojazdom. Niewiele osób decyduje się na sprzątanie samochodu, kiedy na podwórku temperatury są ujemne. Również wątpliwe jest, że będziemy czyścić wnętrze i nadwozie auta podczas opadów śniegu i deszczu. Oczywiście o każdej porze roku należy zadbać o czystość samochodu. Wówczas podróżowanie nim będzie przyjemnością. Dzięki regularnym porządkom unikniemy również wstydu podczas podwożenia znajomych lub rodziny. Jednakże zimą staramy się jedynie pobieżnie posprzątać wnętrze pojazdu, gdyż nawet włączając ciepły nawiew, nieprzyjemnie jest sprzątać środek auta, kiedy z zewnątrz czuć chłodne powietrze. Dlatego też wraz z nadejściem pierwszych ciepłych, słonecznych i wiosennych dni można na podwórku usłyszeć dźwięk odkurzacza oraz szum wody wydobywającej się z karchera, co zwiastuje rozpoczęcie wiosennych porządków. Jednak jakie produkty wybrać, aby odświeżyć pojazd po zimie? Podpowiadamy!

czytaj całość »
Czego użyć do matowienia lakieru samochodu? 0
Czego użyć do matowienia lakieru samochodu?

Wieloletni pojazd wyglądający jak ten, który przed chwilą opuścił progi salonu samochodowego, to marzenie wielu kierowców. Często nie stać nas na zakup nowego auta, gdyż jego cena jest bardzo wysoka. Jednakże istnieje pewien sposób pozwalający nadać posiadanemu wiele lat pojazdowi nieskazitelny wygląd, którego pozazdrości niejeden właściciel starego samochodu. Wystarczy zdecydować się na polerowanie powierzchni auta bądź całkowitą renowację lakieru znajdującego się na karoserii. Taki zabieg można zlecić wyspecjalizowanej firmie zajmującej się tego typu usługami. Jednakże zdecydowanie niższy koszt poniesiemy, gdy zdecydujemy się samodzielnie przeprowadzić renowację pojazdu. W tym celu należy najpierw odpowiednio przygotować powierzchnię samochodu, wykorzystując do tego odpowiednie materiały ścierne. Jakie akcesoria mogą okazać się niezastąpione do matowienia lakieru pokrywającego karoserię? Sprawdź sam!

czytaj całość »
Warsztat blacharza i lakiernika – jakie sprzęty muszą się w nim znaleźć? 0
Warsztat blacharza i lakiernika – jakie sprzęty muszą się w nim znaleźć?

Coraz więcej osób podejmuje decyzję o założeniu własnej działalności gospodarczej. Również wielu mechaników, lakierników czy osób zajmujących się instalacją gazu w samochodzie otwiera własne firmy. Zakładając własną działalność związaną z branżą motoryzacyjną, np. warsztat oferujący usługi blacharsko-lakiernicze, należy również posiadać garaż. Stanie się on miejscem pracy specjalisty. Trzeba również wyposażyć go w rozmaite sprzęty wykorzystywane podczas napraw pojazdów. Co warto umieścić w warsztacie blacharza i lakiernika? Podpowiadamy!

czytaj całość »
Jakie narzędzia można wykorzystać do polerowania lakieru samochodu? 0
Jakie narzędzia można wykorzystać do polerowania lakieru samochodu?

Niemalże każdy samochód poruszający się po jezdni posiada liczne małe lub większe i bardziej widoczne zarysowania. Wielu właścicieli pojazdów wykorzystuje rozmaite woski, chcąc zatuszować powstałe zadrapania. Jednakże tak naprawdę żadne produkty tego typu nie pomogą otrzymać doskonale wyglądającej karoserii. Najlepiej zadziała w tym przypadku przeprowadzenie korekty lakieru. Dzięki wykonaniu prac związanych z polerowaniem lakieru samochodu możemy uzyskać idealnie gładką taflę farby, pozbawioną zarysowań na nadwoziu. Jakie narzędzia sprawdzą się najlepiej do przeprowadzenia renowacji lakieru? Sprawdź!

czytaj całość »
Jak nakładać szpachlówkę natryskową? Poradnik 0
Jak nakładać szpachlówkę natryskową? Poradnik

Podczas przeprowadzania napraw lakierniczych można zauważyć rozmaite nierówności powstałe na powierzchni karoserii bądź na elementach wykonanych z tworzywa sztucznego. Mogą być one spowodowane m.in. przez uderzenia kamyków. Wówczas przed renowacją koloru nadwozia, należy również wygładzić powstałe na karoserii i plastikach wgłębienia. Z tym zadaniem najlepiej poradzi sobie szpachlówka natryskowa Novol bądź wypełniacze. Zaleca się ją stosować głównie do zlikwidowania płytkich uszkodzeń o dużych powierzchniach.

czytaj całość »
Podkłady samochodowe w sprayu – rodzaje i właściwości 0
Podkłady samochodowe w sprayu – rodzaje i właściwości

Wiele czynników ma wpływ na wygląd karoserii samochodu, którym poruszamy się po jezdni. Często poprzez nadmierne promieniowanie słoneczne lakier staje się wyblakły. Również z winy innych kierowców nasz samochód może zostać uszkodzony lub zarysowany. Wówczas wygląd karoserii przestaje być idealny. Zdarza się również, że wysiadając z pojazdu nie zauważamy słupka i przez przypadek obijamy drzwi naszego auta. Po każdym takim zdarzeniu powierzchnia pojazdu wymaga renowacji, by znów mogła wyglądać perfekcyjnie. Aby poprawki blacharsko-lakiernicze były wykonane na najwyższym poziomie, należy zastosować odpowiedni podkład. W tym artykule przedstawimy rodzaje i właściwości podkładów w sprayu.

czytaj całość »
Maska ochronna - w jakich sytuacjach warto ją założyć? 0
Maska ochronna - w jakich sytuacjach warto ją założyć?

Prace związane z wykonywanym zawodem, hobby, a nawet remontem mieszkania - wiele z nich sprawia, że w powietrzu mogą unosić się zanieczyszczenia negatywnie wpływające na stan naszego zdrowia. Pyły, które wdychamy wraz z powietrzem, często przedostają się do krwiobiegu i osadzają na narządach wewnętrznych. A to wywołuje wiele chorób. Jeśli więc jesteśmy świadomi tego, że wykonywana przez nas praca sprawi, iż w powietrzu będą się unosiły pyły lub inne szkodliwe substancje, warto zastanowić się nad zabezpieczeniem dróg oddechowych. W tym celu niezastąpiona może okazać się jednorazowa maska ochronna. Kto i w jakiej sytuacji powinien posiadać w zasięgu ręki taki właśnie produkt?

czytaj całość »
Najlepsze produkty i sprzęty do korekty struktury lakieru 0
Najlepsze produkty i sprzęty do korekty struktury lakieru

Lakier samochodu może zostać zniszczony na wiele sposobów. Z pewnością nie sprzyjają mu zmieniające się często warunki pogodowe. Nadmiar słońca powoduje wyblaknięcie koloru oraz powstawanie pęcherzyków powietrza, natomiast mroźne temperatury narażają lakier na odpryskiwanie. W utrzymaniu nienagannej kondycji powłoki samochodu nie pomagają również ciasne parkingi. Bardzo często zdarza się sytuacja, w której osoba parkująca pojazd obok naszego obija nam drzwi w czasie wysiadania z samochodu. Wówczas na powierzchni auta pojawiają się nieestetycznie wyglądające odpryski oraz zarysowania. Dlatego też, jeśli karoseria naszego pojazdu wymaga renowacji, warto ją odnowić, wykorzystując do tego specjalistyczne sprzęty oraz produkty. Jakie akcesoria będą niezbędne do przeprowadzenia korekty struktury lakieru? Podpowiadamy!

czytaj całość »
Właściwości samochodowych past polerskich różnych marek – na co zwrócić uwagę? 0
Właściwości samochodowych past polerskich różnych marek – na co zwrócić uwagę?

Polerowanie powierzchni samochodu jest niezwykle trudną czynnością, wymagającą posiadania odpowiednich umiejętności oraz wiedzy. Bardzo wiele osób decyduje się na wykonanie takiego zabiegu w zaciszu własnego garażu. Najczęściej przeprowadza się go w celu pozbycia się zarysowań oraz przywrócenia połysku, a także głębi koloru karoserii. Każdy właściciel samochodu chce, by jego pojazd prezentował się nieskazitelnie. Dlatego też dbanie o nienaganny wygląd powierzchni auta staje się coraz popularniejszą metodą pielęgnacji karoserii. Jednakże, aby renowacja została przeprowadzona w sposób prawidłowy, należy użyć odpowiednich preparatów, cechujących się wysoką jakością. Wśród nich powinny znaleźć się pasty polerskie. Na rynku preparaty te oferuje wielu producentów. Przedstawiamy najważniejsze cechy past polerskich popularnych marek.

czytaj całość »
Korzyści płynące z noszenia maseczki antysmogowej 0
Korzyści płynące z noszenia maseczki antysmogowej

O problemach z zanieczyszczonym powietrzem słyszymy coraz częściej. Wiele osób nie przejmuje się ostrzeżeniami o unoszących się pyłach, które wdychamy. Równocześnie nie zdaje sobie sprawy z tego, jak trujące mogą to być substancje. Największe stężenie szkodliwych dla naszego zdrowia pyłów odczuwalne jest w okresie jesienno-zimowym. To właśnie wtedy z kominów wielu domów przedostają się do atmosfery trujące dymy. Jeśli chcemy czuć się dobrze, powinniśmy obserwować prognozy informujące o jakości powietrza w danym regionie. W oddychaniu przefiltrowanym powietrzem pomoże nam z pewnością maska antysmogowa. Jakie korzyści płyną z noszenia takiej maski?

czytaj całość »
Jakie produkty dobrze mieć pod ręką w zimie? 0
Jakie produkty dobrze mieć pod ręką w zimie?

Zima jest trudną porą roku nie tylko dla pieszych, którzy muszą poruszać się zaśnieżonymi chodnikami, ale także dla kierowców. Bardzo ważną i w zasadzie oczywistą czynnością, jaką należy wykonać, aby przygotować samochód do trudnych, mroźnych warunków oraz śliskiej nawierzchni, jest wymiana opon z letnich na zimowe. Jednak, co w momencie gdy zaparkujemy pojazd na odkrytym parkingu na kilka godzin i zacznie padać deszcz ze śniegiem, który dodatkowo przymarznie do powierzchni naszego samochodu? Poznaj kilka produktów ratujących kierowców z opresji, które warto mieć pod ręką zimą.

czytaj całość »
Lakier bez zarysowań zimą – jak usunąć drobne niedoskonałości z powierzchni samochodu? 0
Lakier bez zarysowań zimą – jak usunąć drobne niedoskonałości z powierzchni samochodu?

Ilość samochodów na parkingach, jak i na drogach, sprawia, że nietrudno o zarysowanie pojazdu. Ciasne miejsca postojowe sprzyjają pojawianiu się nieestetycznie wyglądających zadrapań na lakierze. Jeśli zależy nam na nienagannym wyglądzie samochodu, jakim się poruszamy, warto zadbać o estetyczny wygląd karoserii. Dlatego też w momencie, gdy zauważymy na lakierze nawet drobne zarysowania, warto spróbować je zlikwidować. Należy jednak pamiętać, że rysy mogą mieć różne głębokości. Te powierzchniowe możemy spróbować zwalczyć samodzielnie, natomiast te sięgające kilku warstw lepiej oddać w ręce specjalisty. Jakie kroki należy podjąć, aby pozbyć się zarysowań widocznych na pojeździe?

czytaj całość »
Jak sprawić, aby samochód prezentował się idealnie na święta? 0
Jak sprawić, aby samochód prezentował się idealnie na święta?

Każdy właściciel samochodu chce, aby jego pojazd idealnie prezentował się na święta. Spotkania z rodziną, która chwali zadbane auto czy podwiezienie znajomych w czystym i pięknie prezentującym się samochodzie to sama przyjemność. Jednak niekorzystne warunki panujące na zewnątrz, opady śniegu, deszczu czy niska temperatura mogą skutecznie utrudnić zadbanie o nienaganny wygląd pojazdu. Jak zatem sprawić, aby auto prezentowało się idealnie przez ten magiczny świąteczny czas? Podpowiadamy!

czytaj całość »
Idealne prezenty na różne okazje dla miłośników motoryzacji 0
Idealne prezenty na różne okazje dla miłośników motoryzacji

Wybór odpowiednich prezentów świątecznych z roku na rok staje się coraz bardziej problematyczny. Zazwyczaj nie chcemy, by wybrany przez nas upominek wylądował na dnie szafki bądź szuflady. Wówczas możemy uznać, że podarunek nie był zbytnio trafiony. Jeśli wiemy, że tata, brat bądź chłopak są miłośnikami motoryzacji, warto zastanowić się nad wybraniem prezentu, który będą mogli wykorzystać np. do pielęgnacji samochodu. Jednak jakie preparaty sprawią, że panowie będą zadowoleni? Kosmetyki samochodowe Meguiar's można zakupić w zestawach, które wyposażone są w najpotrzebniejsze produkty  zapewniające doskonałą pielęgnację pojazdu. 

czytaj całość »
Jak zadbać o niewidoczne strefy wnętrza samochodu? 0
Jak zadbać o niewidoczne strefy wnętrza samochodu?

Naturalną rzeczą jest to, że każdy właściciel samochodu przynajmniej raz w tygodniu odwiedza myjnię, aby móc przemieszczać się pięknym i czystym pojazdem. Umycie auta z zewnątrz nie zajmuje zbyt wiele czasu. Zazwyczaj taki zabieg trwa od 5 do 20 minut, w zależności od tego czy nakładamy również różne inne preparaty chroniące karoserię. Często jednak zapominamy o tym, jak ważne jest również odświeżenie i zabezpieczenie innych części samochodu. O te elementy, które nie są widoczne na pierwszy rzut oka dbamy najmniej. Jednak czy nie są one równie ważne jak pięknie wyglądająca karoseria? O czym jeszcze powinniśmy pamiętać podczas sprzątania samochodu? Podpowiadamy!

czytaj całość »
Kategorie blog
Archiwum
nie pon wto śro czw pią sob
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31
Chmura tagów
do góry

Sklep nieczynny 16.08

X

Uprzejmie informujemy, że w dniu 16.08 sklep będzie nieczynny. Wszystkie zamówienia złożone w dniach od 14.08 (po godzinie 14:00) do 18.08, będą realizowane w poniedziałek 19.08. Z góry przepraszamy za utrudnienia.

Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium