<-- end mautic -->
O czym należy pamiętać szykując samochód do jesieni i zimy? 0
O czym należy pamiętać szykując samochód do jesieni i zimy?

Przed jesienią i zimą, każdy powinien przygotować swój samochód, aby był odporny na zmieniające się warunki atmosferyczne i skoki temperatur. Ważne są kwestie nie tylko wizualne, ale również te od strony mechanicznej pojazdu. Jak dobrze przygotować auto na okres jesienno-zimowy i o czym należy pamiętać?

czytaj całość »
Pasty polerskie i mleczka polerskie 3M - jak używać, żeby maksymalnie wykorzystać właściwości produktów 0
Pasty polerskie i mleczka polerskie 3M - jak używać, żeby maksymalnie wykorzystać właściwości produktów

Lakier samochodowy jest narażony na zniszczenie przez bardzo dużo czynników. Drobne kamyczki, błoto, czy nawet promienie słoneczne mają wpływ na wygląd karoserii Twojego samochodu. Możesz to zauważyć szczególnie zimą, kiedy nawierzchnie sypane są solą drogową. Ta później osiada na lakierze i robi mikro uszkodzenia. Najlepszym sposobem na walkę z mikrouszkodzeniami jest ...

czytaj całość »
Oznaczenia maseczek przeciwpyłowych, antysmogowych i antywirusowych - co oznacza klasa FFP1, FFP2 i FFP3? 0
Oznaczenia maseczek przeciwpyłowych, antysmogowych i antywirusowych - co oznacza klasa FFP1, FFP2 i FFP3?

O szkodliwym wpływie zanieczyszczeń powietrza na zdrowie napisano i powiedziano już bardzo dużo. Występujące w atmosferze na terenach miejskich i przemysłowych oraz w niektórych środowiskach pracy toksyczne związki, cicho i powoli zabijają. Na szczęście, można (a nawet trzeba) się przed nimi chronić, stosując nowoczesne produkty ochrony dróg oddechowych, takie jak maseczki przeciwpyłowe, antywirusowe czy antysmogowe. Dostępne na rynku wyroby różnią się od siebie wieloma aspektami – nie tylko sugerowanym przeznaczeniem, ale również skutecznością ochronną. Jak rozumieć dotyczące jej oznaczenia FFP1, FFP2 i FFP3? Odpowiadamy.

czytaj całość »
Środek do dezynfekcji rąk i skóry ProCleanSept zatwierdzony przez WHO - co warto o nim wiedzieć? 0
Środek do dezynfekcji rąk i skóry ProCleanSept zatwierdzony przez WHO - co warto o nim wiedzieć?

W obliczu pandemii koronawirusa z Wuhan (SARS Cov-2) i epidemii wywoływanej przez niego choroby CoVID-19, która opanowała cały świat, zwiększył się popyt na różnego typu preparaty do dezynfekcji dłoni i skóry. Największą skutecznością biobójczą w walce z koronawirusem cieszą się z pewnością środki dezynfekcyjne zatwierdzone przez WHO do użytku w placówkach medycznych.

czytaj całość »
Alkohol etylowy, etanol, skażony. O co chodzi ze skażeniem? 0
Alkohol etylowy, etanol, skażony. O co chodzi ze skażeniem?

Do profesjonalnych zastosowań dostępny jest w sprzedaży alkohol etylowy 96% - skażony. W artykule krótko wyjaśniamy, w jakim celu stosuje się skażenie i czy wpływa ono na jakość produktu. 96% alkohol etylowy nazywamy także spirytusem rektyfikowanym. Chodzi tutaj o ilość alkoholu etylowego w roztworze. Taki płyn można rozcieńczać w dowolnych proporcjach z wodą, uzyskując odpowiedni do potrzeb środek czyszczący, odtłuszczający bądź dezynfekujący.

czytaj całość »
Produkty niezbędne do polerowania lakieru – o czym nie możesz zapomnieć? 0
Produkty niezbędne do polerowania lakieru – o czym nie możesz zapomnieć?

Przemierzając parkingi centrów handlowych, możemy dostrzec wiele samochodów, których karoseria ma doskonały połysk. Co więcej, nie tylko kilkuletnie pojazdy posiadają nieskazitelnie wyglądające nadwozie. Również wiele starszych pojazdów, poruszających się po jezdni kilkanaście, a nawet kilkadziesiąt lat, posiada powierzchnię lakierowaną odznaczającą się znakomitą głębią koloru oraz połyskiem. Wielu właścicieli pojazdów pragnących, by ich samochody wyglądały właśnie w taki sposób, decyduje się na przeprowadzenie polerowania lakieru. Jednakże jakie produkty i akcesoria są niezbędne do wykonania tego zabiegu? Podpowiadamy!

czytaj całość »
W jakie materiały pomocnicze zaopatrzyć się przed lakierowaniem? 0
W jakie materiały pomocnicze zaopatrzyć się przed lakierowaniem?

Kiedy stan lakieru pokrywającego powierzchnię pojazdu nie grzeszy świetnością, zauważalne są na nim liczne zarysowania, zadrapania bądź hologramy, wówczas czujemy się niekomfortowo, poruszając się po jezdni tak wyglądającym samochodem. Dlatego zamiast podejmować radykalny krok związany z zakupem nowego pojazdu, zdecydujmy się na oddanie posiadanego auta do lakiernika, bądź sami wykonajmy naprawy blacharsko-lakiernicze. Jakie materiały będą potrzebne do przeprowadzenia renowacji wyglądu samochodu? Podpowiadamy!

czytaj całość »
Wiosenne porządki w samochodzie – jakie produkty wybrać? 0
Wiosenne porządki w samochodzie – jakie produkty wybrać?

Zima daje się we znaki nie tylko ludziom, ale także pojazdom. Niewiele osób decyduje się na sprzątanie samochodu, kiedy na podwórku temperatury są ujemne. Również wątpliwe jest, że będziemy czyścić wnętrze i nadwozie auta podczas opadów śniegu i deszczu. Oczywiście o każdej porze roku należy zadbać o czystość samochodu. Wówczas podróżowanie nim będzie przyjemnością. Dzięki regularnym porządkom unikniemy również wstydu podczas podwożenia znajomych lub rodziny. Jednakże zimą staramy się jedynie pobieżnie posprzątać wnętrze pojazdu, gdyż nawet włączając ciepły nawiew, nieprzyjemnie jest sprzątać środek auta, kiedy z zewnątrz czuć chłodne powietrze. Dlatego też wraz z nadejściem pierwszych ciepłych, słonecznych i wiosennych dni można na podwórku usłyszeć dźwięk odkurzacza oraz szum wody wydobywającej się z karchera, co zwiastuje rozpoczęcie wiosennych porządków. Jednak jakie produkty wybrać, aby odświeżyć pojazd po zimie? Podpowiadamy!

czytaj całość »
Kategorie blog
Archiwum
nie pon wto śro czw pią sob
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30
Chmura tagów
do góry

Sklep nieczynny 16.08

X

Uprzejmie informujemy, że w dniu 16.08 sklep będzie nieczynny. Wszystkie zamówienia złożone w dniach od 14.08 (po godzinie 14:00) do 18.08, będą realizowane w poniedziałek 19.08. Z góry przepraszamy za utrudnienia.

Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium