Maska ochronna - w jakich sytuacjach warto ją założyć? 0
Maska ochronna - w jakich sytuacjach warto ją założyć?

Prace związane z wykonywanym zawodem, hobby, a nawet remontem mieszkania - wiele z nich sprawia, że w powietrzu mogą unosić się zanieczyszczenia negatywnie wpływające na stan naszego zdrowia. Pyły, które wdychamy wraz z powietrzem, często przedostają się do krwiobiegu i osadzają na narządach wewnętrznych. A to wywołuje wiele chorób. Jeśli więc jesteśmy świadomi tego, że wykonywana przez nas praca sprawi, iż w powietrzu będą się unosiły pyły lub inne szkodliwe substancje, warto zastanowić się nad zabezpieczeniem dróg oddechowych. W tym celu niezastąpiona może okazać się jednorazowa maska ochronna. Kto i w jakiej sytuacji powinien posiadać w zasięgu ręki taki właśnie produkt?

czytaj całość »
Najlepsze produkty i sprzęty do korekty struktury lakieru 0
Najlepsze produkty i sprzęty do korekty struktury lakieru

Lakier samochodu może zostać zniszczony na wiele sposobów. Z pewnością nie sprzyjają mu zmieniające się często warunki pogodowe. Nadmiar słońca powoduje wyblaknięcie koloru oraz powstawanie pęcherzyków powietrza, natomiast mroźne temperatury narażają lakier na odpryskiwanie. W utrzymaniu nienagannej kondycji powłoki samochodu nie pomagają również ciasne parkingi. Bardzo często zdarza się sytuacja, w której osoba parkująca pojazd obok naszego obija nam drzwi w czasie wysiadania z samochodu. Wówczas na powierzchni auta pojawiają się nieestetycznie wyglądające odpryski oraz zarysowania. Dlatego też, jeśli karoseria naszego pojazdu wymaga renowacji, warto ją odnowić, wykorzystując do tego specjalistyczne sprzęty oraz produkty. Jakie akcesoria będą niezbędne do przeprowadzenia korekty struktury lakieru? Podpowiadamy!

czytaj całość »
Właściwości samochodowych past polerskich różnych marek – na co zwrócić uwagę? 0
Właściwości samochodowych past polerskich różnych marek – na co zwrócić uwagę?

Polerowanie powierzchni samochodu jest niezwykle trudną czynnością, wymagającą posiadania odpowiednich umiejętności oraz wiedzy. Bardzo wiele osób decyduje się na wykonanie takiego zabiegu w zaciszu własnego garażu. Najczęściej przeprowadza się go w celu pozbycia się zarysowań oraz przywrócenia połysku, a także głębi koloru karoserii. Każdy właściciel samochodu chce, by jego pojazd prezentował się nieskazitelnie. Dlatego też dbanie o nienaganny wygląd powierzchni auta staje się coraz popularniejszą metodą pielęgnacji karoserii. Jednakże, aby renowacja została przeprowadzona w sposób prawidłowy, należy użyć odpowiednich preparatów, cechujących się wysoką jakością. Wśród nich powinny znaleźć się pasty polerskie. Na rynku preparaty te oferuje wielu producentów. Przedstawiamy najważniejsze cechy past polerskich popularnych marek.

czytaj całość »
Korzyści płynące z noszenia maseczki antysmogowej 0
Korzyści płynące z noszenia maseczki antysmogowej

O problemach z zanieczyszczonym powietrzem słyszymy coraz częściej. Wiele osób nie przejmuje się ostrzeżeniami o unoszących się pyłach, które wdychamy. Równocześnie nie zdaje sobie sprawy z tego, jak trujące mogą to być substancje. Największe stężenie szkodliwych dla naszego zdrowia pyłów odczuwalne jest w okresie jesienno-zimowym. To właśnie wtedy z kominów wielu domów przedostają się do atmosfery trujące dymy. Jeśli chcemy czuć się dobrze, powinniśmy obserwować prognozy informujące o jakości powietrza w danym regionie. W oddychaniu przefiltrowanym powietrzem pomoże nam z pewnością maska antysmogowa. Jakie korzyści płyną z noszenia takiej maski?

czytaj całość »
Jakie produkty dobrze mieć pod ręką w zimie? 0
Jakie produkty dobrze mieć pod ręką w zimie?

Zima jest trudną porą roku nie tylko dla pieszych, którzy muszą poruszać się zaśnieżonymi chodnikami, ale także dla kierowców. Bardzo ważną i w zasadzie oczywistą czynnością, jaką należy wykonać, aby przygotować samochód do trudnych, mroźnych warunków oraz śliskiej nawierzchni, jest wymiana opon z letnich na zimowe. Jednak, co w momencie gdy zaparkujemy pojazd na odkrytym parkingu na kilka godzin i zacznie padać deszcz ze śniegiem, który dodatkowo przymarznie do powierzchni naszego samochodu? Poznaj kilka produktów ratujących kierowców z opresji, które warto mieć pod ręką zimą.

czytaj całość »
Lakier bez zarysowań zimą – jak usunąć drobne niedoskonałości z powierzchni samochodu? 0
Lakier bez zarysowań zimą – jak usunąć drobne niedoskonałości z powierzchni samochodu?

Ilość samochodów na parkingach, jak i na drogach, sprawia, że nietrudno o zarysowanie pojazdu. Ciasne miejsca postojowe sprzyjają pojawianiu się nieestetycznie wyglądających zadrapań na lakierze. Jeśli zależy nam na nienagannym wyglądzie samochodu, jakim się poruszamy, warto zadbać o estetyczny wygląd karoserii. Dlatego też w momencie, gdy zauważymy na lakierze nawet drobne zarysowania, warto spróbować je zlikwidować. Należy jednak pamiętać, że rysy mogą mieć różne głębokości. Te powierzchniowe możemy spróbować zwalczyć samodzielnie, natomiast te sięgające kilku warstw lepiej oddać w ręce specjalisty. Jakie kroki należy podjąć, aby pozbyć się zarysowań widocznych na pojeździe?

czytaj całość »
Jak sprawić, aby samochód prezentował się idealnie na święta? 0
Jak sprawić, aby samochód prezentował się idealnie na święta?

Każdy właściciel samochodu chce, aby jego pojazd idealnie prezentował się na święta. Spotkania z rodziną, która chwali zadbane auto czy podwiezienie znajomych w czystym i pięknie prezentującym się samochodzie to sama przyjemność. Jednak niekorzystne warunki panujące na zewnątrz, opady śniegu, deszczu czy niska temperatura mogą skutecznie utrudnić zadbanie o nienaganny wygląd pojazdu. Jak zatem sprawić, aby auto prezentowało się idealnie przez ten magiczny świąteczny czas? Podpowiadamy!

czytaj całość »
Idealne prezenty na różne okazje dla miłośników motoryzacji 0
Idealne prezenty na różne okazje dla miłośników motoryzacji

Wybór odpowiednich prezentów świątecznych z roku na rok staje się coraz bardziej problematyczny. Zazwyczaj nie chcemy, by wybrany przez nas upominek wylądował na dnie szafki bądź szuflady. Wówczas możemy uznać, że podarunek nie był zbytnio trafiony. Jeśli wiemy, że tata, brat bądź chłopak są miłośnikami motoryzacji, warto zastanowić się nad wybraniem prezentu, który będą mogli wykorzystać np. do pielęgnacji samochodu. Jednak jakie preparaty sprawią, że panowie będą zadowoleni? Kosmetyki samochodowe Meguiar's można zakupić w zestawach, które wyposażone są w najpotrzebniejsze produkty  zapewniające doskonałą pielęgnację pojazdu. 

czytaj całość »
Jak zadbać o niewidoczne strefy wnętrza samochodu? 0
Jak zadbać o niewidoczne strefy wnętrza samochodu?

Naturalną rzeczą jest to, że każdy właściciel samochodu przynajmniej raz w tygodniu odwiedza myjnię, aby móc przemieszczać się pięknym i czystym pojazdem. Umycie auta z zewnątrz nie zajmuje zbyt wiele czasu. Zazwyczaj taki zabieg trwa od 5 do 20 minut, w zależności od tego czy nakładamy również różne inne preparaty chroniące karoserię. Często jednak zapominamy o tym, jak ważne jest również odświeżenie i zabezpieczenie innych części samochodu. O te elementy, które nie są widoczne na pierwszy rzut oka dbamy najmniej. Jednak czy nie są one równie ważne jak pięknie wyglądająca karoseria? O czym jeszcze powinniśmy pamiętać podczas sprzątania samochodu? Podpowiadamy!

czytaj całość »
Dlaczego warto zakupić kompletny zestaw do pielęgnacji lakieru? 0
Dlaczego warto zakupić kompletny zestaw do pielęgnacji lakieru?

Każdy właściciel samochodu, który pasjonuje się motoryzacją, z pewnością dokłada wszelkich starań, by jego wymarzony pojazd wyglądał jak najlepiej. Najczęściej to panowie dbają o swoje auta. Zazwyczaj wyjeżdżając z myjni, wykonują wiele zabiegów pielęgnacyjnych, które pomagają utrzymać wygląd lakieru w nienaruszonym stanie. Wybierając się na wizytę do SPA dla samochodów, należy liczyć się z tym, że za rozmaite zabiegi kosmetyczne zapłacimy dużą sumę. Jak zatem samodzielnie zadbać o pojazd i jakich preparatów użyć, aby efekt końcowy robił wrażenie? Podpowiadamy!

czytaj całość »
Jakie produkty skutecznie ochronią karoserię i podwozie? 0
Jakie produkty skutecznie ochronią karoserię i podwozie?

Każdy posiadacz samochodu zdaje sobie sprawę, że aby pojazd świetnie się prezentował i służył właścicielowi przez wiele lat w doskonałej kondycji, ważne jest odpowiednie zabezpieczenie podwozia oraz karoserii. Najczęściej takie zabiegi ochronne wykonuje mechanik, któremu powierzone zostaje auto. Warto jednak zapytać go jakie produkty wykorzystuje w swojej pracy, aby mieć pewność, że samochód zostanie pokryty preparatami o najwyższej jakości. Konserwację podwozia oraz zabezpieczenie karoserii można również wykonać samodzielnie, pod warunkiem, że posiada się garaż dostosowany do wykonywania tego typu zabiegów pielęgnacyjnych. Wówczas także dobrze jest posiadać wiedzę dotyczącą tego, jakie produkty warto zakupić i które z nich pomogą najskuteczniej ochronić pojazd przed złośliwymi skutkami powstającej korozji.

czytaj całość »
Topowe produkty wykorzystywane podczas konserwacji podwozia 0
Topowe produkty wykorzystywane podczas konserwacji podwozia

Każdy właściciel samochodu, w okresie jesiennym powinien zadbać nie tylko o wymianę opon z letnich na zimowe, ale również odpowiednie zabezpieczenie podwozia. Konserwacja tej części pojazdu pozwala zabezpieczyć samochód przed powstawaniem niewidocznej na pierwszy rzut oka rdzy, która jest największym wrogiem zarówno tych pojazdów, które niedawno wyjechały z salonu jak i tych, które od lat poruszają się po drogach. Jeśli zadbamy podwozie, z pewnością unikniemy wysokich kosztów związanych z jego naprawą. Aby samochód prezentował się doskonale nie tylko mechanicznie, ale także wizualnie warto zadbać również o inne elementy pojazdu, takie jak: karoseria, opony czy felgi. Środki do pielęgnacji samochodu oferuje niejedna hurtownia detailingowa, tak więc zamawiając produkty zabezpieczające podwozie, warto zwrócić uwagę czy w danym sklepie można zamówić również produkty pielęgnacyjne. Jakie preparaty warto wziąć pod uwagę chcąc samodzielnie przeprowadzić konserwację? Przedstawiamy, kilka preparatów, które z pewnością doskonale zabezpieczą samochód przed zimą.

czytaj całość »
Taśma maskująca i jej wszechstronne zastosowanie 0
Taśma maskująca i jej wszechstronne zastosowanie

Taśmy maskujące są niezbędnym elementem w różnorodnych pracach lakierniczo-blacharskich. Możliwość wszechstronnego zastosowania, wysoka jakość, sprawdzona odporność na wodę, rozpuszczalniki oraz rozdarcia to najmocniejsze strony produktu, który sprosta największym wymaganiom. Poznaj więcej zalet profesjonalnych taśm maskujących i przekonaj się, że dzięki nim możesz pracować łatwiej, szybciej i dokładniej.

czytaj całość »
Jakie produkty 3M można wykorzystać w motoryzacji? 0
Jakie produkty 3M można wykorzystać w motoryzacji?

Wybierając produkty do pielęgnacji samochodu czy specjalistyczne preparaty ochronne, powinniśmy zwrócić uwagę na producenta owych środków. Obecnie na rynku możemy kupić naprawdę wiele akcesoriów i preparatów, których cena nie jest współmierna do jakości. Warto decydować się na zakup produktów pochodzących od znanych producentów, np. firmy 3M. Kraków jest miastem, w którym mieści się dystrybucja tego przedsiębiorstwa. W wielu sklepach, zarówno stacjonarnych, jak i internetowych, możemy otrzymać nie tylko takie akcesoria jak gąbka polerska na rzep czy kombinezon lakierniczy, ale również wiele innych przedmiotów i preparatów. Sprawdź, jakie jeszcze produkty firmy 3M są dostępne na rynku. 

czytaj całość »
Jak zadbać o samochód, by wyglądał jak ten prosto z salonu? 0
Jak zadbać o samochód, by wyglądał jak ten prosto z salonu?

Kierowcy, którzy są właścicielami jednego pojazdu przez dłuższy czas, liczą się z tym, że po wielu latach użytkowania ich samochód nie wygląda jak nowy. Zapewne są na nim widoczne liczne zarysowania bądź odpryski lakiernicze. Wieloletnie auto może jednak znów wyglądać jak to, które przed chwilą wyjechało z salonu. Wystarczy zadbać o renowację niewyglądającej perfekcyjnie karoserii oraz odnowić i wyczyścić wnętrze samochodu. Jak sprawić, aby auto wyglądało tak jak to, które przed momentem opuściło progi dealera samochodowego? Sprawdź sam! 

czytaj całość »
Jak samodzielnie walczyć z korozją? 0
Jak samodzielnie walczyć z korozją?

Nie ma pojazdu, na którym prędzej czy później nie będą zauważalne pierwsze oznaki powstającej rdzy. Jest ona szkodliwa dla samochodu, ponieważ jeśli zacznie pokrywać elementy konstrukcyjne auta, z pewnością nie będziemy w stanie uratować naszego pojazdu. Dlatego jeśli chcemy, aby nasz samochód służył nam jak najdłużej w nienagannym stanie, powinniśmy o niego odpowiednio zadbać. Wystarczy zaopatrzyć się w produkty, które pomogą nam wygrać walkę z korozją i zabezpieczą pojazd, sprawiając, że opóźnimy proces powstania złośliwej rdzy. Jak samodzielnie walczyć z korodowaniem części auta i które preparaty będą najbardziej odpowiednie do wykonania tego zadania? Podpowiadamy! 

czytaj całość »
Dlaczego warto wybrać produkty marki Farecla? 0
Dlaczego warto wybrać produkty marki Farecla?

Może się wydawać, że polerowanie lakieru samochodowego to bardzo proste zadanie. Jednak bardzo często wykonując tę czynność samodzielnie możemy sprawić, że efekt końcowy nie będzie taki, jakiego się spodziewaliśmy. Wbrew pozorom taka czynność wymaga posiadania wielu umiejętności, które specjaliści nabywają z biegiem czasu. Nie tylko technika jest istotna. Równie ważny jest dobór odpowiednich produktów, dzięki którym pojazd uzyska doskonały blask. Warto zwrócić uwagę na to, jakich preparatów używa profesjonalista, któremu oddajemy samochód. 

czytaj całość »
Jak przygotować samochód na jesień? 0
Jak przygotować samochód na jesień?

Kiedy nadchodzi jesienny okres, warto zacząć myśleć o odpowiednim przygotowaniu samochodu uwzględniając zmieniające się warunki atmosferyczne i wahania temperatury. Pielęgnacja samochodu o tej porze roku pozwala zmniejszyć ilość zabiegów jakie powinno się wykonać przed nadejściem zimy. Wielu fanów motoryzacji regularnie dba o to, aby ich pojazd fantastycznie się prezentował. Mają na uwadze nie tylko kwestie wizualne, ale również mechaniczne. Mnóstwo osób, które posiadają samochód, wyłącznie po to, aby przemieszczać się nim z punktu A do punktu B, zapomina o regularnej pielęgnacji karoserii, czy zabezpieczeniu elementów najmniej odpornych na korozję. 

czytaj całość »
Konserwacja profili zamkniętych - co musisz o niej wiedzieć? 0
Konserwacja profili zamkniętych - co musisz o niej wiedzieć?

Z uwagi na rozmaite warunki pogodowe każdy samochód jest narażony na pojawienie się pierwszych i kolejnych oznak korozji na niektórych elementach karoserii lub podwozia. Nie ma znaczenia, czy pojazd niedawno opuścił bezpieczne i suche wnętrze z salonu czy też od wielu lat porusza się po drogach. Szkodliwe działanie soli przemysłowej oraz małe kamyki obijające blachę mogą powodować uszkodzenia karoserii. Te drobne uszczerbki z biegiem czasu zostaną pokryte rdzą, jeśli nie zostaną zabezpieczone odpowiednimi preparatami antykorozyjnymi. Taki osad jest największym wrogiem poruszających się po drogach pojazdów, gdyż może działać destrukcyjnie na rozmaite elementy znajdujące się w samochodzie. Z tego względu lepiej zabezpieczyć takie części auta jak podwozie czy profile zamknięte, gdyż z pewnością taki zabieg będzie mniej kosztowny niż wizyty w warsztacie samochodowym i wymiana zniszczonych części na nowe. 

czytaj całość »
Na co musisz zwrócić uwagę podczas polerowania karoserii samochodowej 0
Na co musisz zwrócić uwagę podczas polerowania karoserii samochodowej

Polerowanie samochodu to bardzo czasochłonne zajęcie, jednak warto powalczyć o ten naprawdę imponujący efekt. Wypolerowany lakier zachwyci Cię głębią koloru, niepowtarzalną świeżością i niespotykanym blaskiem. Jednocześnie przyniesie kierowcy więcej satysfakcji z jazdy. Zanim podejmiesz wyzwanie, zapoznaj się z najczęstszymi błędami popełnianymi w czasie polerowania, których możesz uniknąć.

czytaj całość »
do góry

Sklep nieczynny 16.08

X

Uprzejmie informujemy, że w dniu 16.08 sklep będzie nieczynny. Wszystkie zamówienia złożone w dniach od 14.08 (po godzinie 14:00) do 18.08, będą realizowane w poniedziałek 19.08. Z góry przepraszamy za utrudnienia.

Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium