Czy kolor lakieru może obniżyć wartość samochodu przy sprzedaży? 0
Czy kolor lakieru może obniżyć wartość samochodu przy sprzedaży?

Czy zastanawiałeś się kiedyś nad kolorem swojego auta? Dokonując zakupu, na co zwróciłeś największą uwagę; na kolor, czy silnik i ogólny stan techniczny pojazdu? To właśnie kolor obok stanu technicznego jest jednym z czynników, który definiuje zakup danego pojazdu. Jeśli chcesz sprzedać samochód, to sprawdź, czy jego kolor karoserii nie obniży wartości auta.

czytaj całość »
Jak naprawić łuszczący się lakier? 0
Jak naprawić łuszczący się lakier?

Naprawa łuszczącego się lakieru dla laika może być wyzwaniem i w takiej sytuacji polecamy oddać auto prosto w ręce specjalisty. Jeśli jednak jesteś w trakcie doskonalenia się w zajęciach blacharsko-lakierniczych, a ewentualne naprawy ćwiczysz na aucie, które jest do tego przeznaczone, to zapraszamy Cię do artykułu, w którym omawiamy, jak usunąć łuszczący się klar. Dedykujemy go również każdemu hobbyście, który lubi grzebać przy swoim aucie.

czytaj całość »
Dlaczego lakier samochodowy się łuszczy? 0
Dlaczego lakier samochodowy się łuszczy?

Klar to po prostu bezbarwny lakier samochodowy. Z założenia stosuje się go w celu ochrony lakieru głównego karoserii, a dodatkowo wydobywa on nasycenie koloru i nadaje większy połysk. Bezbarwny lakier samochodowy stosuje się również ze względu na to, iż warstwy lakieru głównego są zdecydowanie cieńsze niż kiedyś. Ponadto ze względu na zakaz stosowania ołowiu w lakierach są one delikatniejsze. Czar pryska, kiedy klar zaczyna się łuszczyć. Sprawdźmy zatem, co jest tego przyczyną?

czytaj całość »
Jak mieszać lakiery samochodowe? 0
Jak mieszać lakiery samochodowe?

Odpowiednie mieszanie lakierów samochodowych i innych produktów (bazy, podkłady) ma kluczowe znaczenie dla efektu, jaki zamierzasz osiągnąć. Jak mieszać lakiery, żeby nie trzeba było poprawiać pracy, a efekty były zadowalające? Na co należy zwracać uwagę podczas mieszania lakierów i czego wręcz unikać? W artykule dzielimy się sprawdzonymi radami. Przeczytaj, a już nigdy nie będziesz popełniać błędów podczas przygotowywania mieszanek i półproduktów.

czytaj całość »
Czym są odpady lakiernicze i czego nie wolno Ci robić? 0
Czym są odpady lakiernicze i czego nie wolno Ci robić?

W dzisiejszym artykule poruszamy podstawowe informacje o odpadach lakierniczych, które przydadzą Ci się, jeśli jesteś lakiernikiem lub prowadzisz lakiernię, czy warsztat blacharsko-lakierniczy. Wytwarzanie powłok lakierniczych, wymaga używania materiałów, które mają negatywny wpływ na środowisko. Między innymi używanie rozpuszczalników, rozcieńczalników, czy pigmentów. Nie jest to zdrowe nie tylko dla środowiska, ale przede wszystkim dla ludzi.

czytaj całość »
Jak długo schnie lakier samochodowy? 0
Jak długo schnie lakier samochodowy?

Lakierowanie samochodu to pierwszy krok do uzyskania wymarzonego wyglądu karoserii. Jednak żeby efekt rzeczywiście zachwycał, to pomiędzy nakładaniem kolejnych warstw trzeba odczekać. Czekać warto, bo dzięki temu można uniknąć prześwitów, mory, lub innych wad lakierniczych wynikających z nieodpowiedniej pracy z lakierem samochodowym. Dlatego, jeśli zastanawiasz się, jak długo schnie lakier samochodowy i od czego to zależy, to dzisiaj dzielimy się z Tobą tym kawałkiem wiedzy.

czytaj całość »
Efekt mory - czy to wina lakieru samochodowego? 0
Efekt mory - czy to wina lakieru samochodowego?

Efekt mory, potocznie nazywany skórką pomarańczy występuje na lakierze samochodowym. Zaliczany jest do najczęściej występujących wad lakierniczych. Nawet na nowych samochodach, które wyjechały dopiero z salonu. Co jest przyczyną powstawania mory i czy za skórkę pomarańczy odpowiedzialny jest lakier? Jak sobie z nią poradzić? Tego dowiesz się z dzisiejszego artykułu.

czytaj całość »
Artykuły BHP w warsztacie samochodowym i lakierni – w jakie środki ochrony indywidualnej zainwestować? 0
Artykuły BHP w warsztacie samochodowym i lakierni – w jakie środki ochrony indywidualnej zainwestować?

Warsztat samochodowy, pracownia auto detailingu oraz zakład blacharsko-lakierniczy to miejsca, w których występują liczne zagrożenia dla zdrowia i życia zatrudnionych w nich osób. Właściciele wymienionych zakładów, powinni więc zapewniać pracownikom odpowiednio wyposażone stanowiska pracy i środki ochrony indywidualnej. Jakie to powinny być środki?

czytaj całość »
Kombinezon lakierniczy - jedno czy wielorazowy? 0
Kombinezon lakierniczy - jedno czy wielorazowy?

Kombinezony ochronne stosowane są w wielu branżach. Do każdej z nich powinny być dobrane indywidualnie, biorąc pod uwagę szereg czynników i norm. Dzisiaj skupimy się na kombinezonach ochronnych dla lakiernika. Dowiesz się na co zwracać uwagę i jaki kombinezon lakierniczy kupić. Przeczytaj, zanim dokonasz złego wyboru!

czytaj całość »
O czym należy pamiętać szykując samochód do jesieni i zimy? 0
O czym należy pamiętać szykując samochód do jesieni i zimy?

Przed jesienią i zimą, każdy powinien przygotować swój samochód, aby był odporny na zmieniające się warunki atmosferyczne i skoki temperatur. Ważne są kwestie nie tylko wizualne, ale również te od strony mechanicznej pojazdu. Jak dobrze przygotować auto na okres jesienno-zimowy i o czym należy pamiętać?

czytaj całość »
Pasty polerskie i mleczka polerskie 3M - jak używać, żeby maksymalnie wykorzystać właściwości produktów 0
Pasty polerskie i mleczka polerskie 3M - jak używać, żeby maksymalnie wykorzystać właściwości produktów

Lakier samochodowy jest narażony na zniszczenie przez bardzo dużo czynników. Drobne kamyczki, błoto, czy nawet promienie słoneczne mają wpływ na wygląd karoserii Twojego samochodu. Możesz to zauważyć szczególnie zimą, kiedy nawierzchnie sypane są solą drogową. Ta później osiada na lakierze i robi mikro uszkodzenia. Najlepszym sposobem na walkę z mikrouszkodzeniami jest ...

czytaj całość »
Kategorie blog
Archiwum
nie pon wto śro czw pią sob
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30
Chmura tagów
do góry

Sklep nieczynny 16.08

X

Uprzejmie informujemy, że w dniu 16.08 sklep będzie nieczynny. Wszystkie zamówienia złożone w dniach od 14.08 (po godzinie 14:00) do 18.08, będą realizowane w poniedziałek 19.08. Z góry przepraszamy za utrudnienia.

Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium