Pasty i mleczka polerskie Farecla G3 - poznaj ich fenomen! 0
Pasty i mleczka polerskie Farecla G3 - poznaj ich fenomen!

Lakier naszego samochodu niszczy bardzo wiele czynników. Największy udział mają w tym procesie promienie słoneczne, deszcz, błoto oraz drobne kamyczki, zalegająca warstwa brudu, a także sól sypana zimą na ulice czy mechaniczne odśnieżanie karoserii. Z matowym lakierem i drobnymi, widocznymi jedynie pod słońce rysami, poradzimy sobie poprzez polerowanie. Jeśli planujemy samodzielnie przeprowadzić ten proces, warto się do niego odpowiednio przygotować. Jak to zrobić i dlaczego warto użyć produktów polerskich Farecla G3?

Jak przygotować się do polerowania lakieru?

Przed przystąpieniem do polerowania powinniśmy umyć samochód specjalnym szamponem, który zmienia się w aktywną pianę. Usuniemy dzięki temu zaschnięte zabrudzenia i lekkie przebarwienia. Następnym krokiem jest odpowiednie wysuszenie karoserii. Kolejną istotną kwestią jest wybór odpowiednich produktów i przyrządów. Jeśli nie mamy wprawy w polerowaniu samochodów, wybierzmy stosunkowo delikatną gąbkę polerską oraz pastę lub mleczko polerskie.

Jaką pastę lub mleczko do polerowania wybrać?

Wybór odpowiedniego produktu to połowa sukcesu w polerowaniu lakieru samochodowego. Jeśli wybierzemy pastę lub mleczko o zbyt słabym działaniu, nie zauważymy żadnych efektów. Jeśli jednak nieumiejętnie użyjemy np. pasty wysoko ścieralnej, możemy zrobić więcej szkody niż pożytku. Wielu lakierników rekomenduje więc polerowanie pastą G3, której liczba przy nazwie oznacza stopień agresywności procesu ścierania. Pasta polerska G3 dobrze poradzi sobie z większością karoserii. Jednocześnie nie będziemy ryzykować starciem wierzchniej warstwy lakieru, oczywiście jeśli zastosujemy się do zasad poprawnego polerowania.

Jedną z najczęściej polecanych past G3 jest pasta Farecla G3. Produkt tej brytyjskiej firmy szturmem zajął wszystkie polskie zakłady lakiernicze. Pasta pozwala bowiem na wypolerowanie większości typów samochodów, zostawiając lustrzane, lśniące wykończenie, niezależnie od powierzchni, na której została zastosowana. Pastę możemy zakupić, w zależności od potrzeb, w małej tubce 250g lub ilości większej, nawet 1- czy 4-kilogramowej puszce. Produktem tym powinno się polerować przy użyciu gąbki polerskiej lub ściereczki z mikrofibry.


Pasta polerska Farecla G3 - 4 kg

 

Do wyboru mamy także mleczko polerskie Farecla G3 w płynie, które znacznie redukuje czas czyszczenia po polerowaniu. Tak jak w przypadku pasty, może być stosowane do wszystkich typów powłok lakierowanych i również posiada rekomendacje głównych producentów systemów lakierniczych. Jest niezwykle łatwe w użyciu. Polerowanie mleczkiem z użyciem wody to jednoetapowy proces, którego mogą podjąć się nawet niedoświadczone w polerowaniu osoby.

 

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl