W jakie materiały pomocnicze zaopatrzyć się przed lakierowaniem?
W jakie materiały pomocnicze zaopatrzyć się przed lakierowaniem?

Kiedy stan lakieru pokrywającego powierzchnię pojazdu nie grzeszy świetnością, zauważalne są na nim liczne zarysowania, zadrapania bądź hologramy, wówczas czujemy się niekomfortowo, poruszając się po jezdni tak wyglądającym samochodem. Dlatego zamiast podejmować radykalny krok związany z zakupem nowego pojazdu, zdecydujmy się na oddanie posiadanego auta do lakiernika, bądź sami wykonajmy naprawy blacharsko-lakiernicze. Jakie materiały będą potrzebne do przeprowadzenia renowacji wyglądu samochodu? Podpowiadamy!

Ściągaczka gumowa

Przed przystąpieniem do lakierowania należy dokładnie oszlifować powierzchnię samochodu usuwając tym samym stare powłoki lakiernicze. Po wykonaniu tej czynności pojazd może pokrywać pył. Wówczas, aby pozbyć się tego osadu, warto użyć ściągaczki gumowej 3M. Kraków to jedno z wielu większych miast, w których można zakupić produkty pochodzące od tego producenta. Ponadto tę ściągaczkę można zastosować również do aplikacji szpachli oraz grubych folii ochronnych.

Taśmy

Kolejną niezwykle ważną czynnością, jaką należy wykonać, przygotowując samochód do lakierowania, jest zabezpieczenie szyb przed przypadkowym zaaplikowaniem na nie lakieru. Do tego zadania znakomicie nada się taśma 3M. Produkt ten tworzy dokładną linię odcięcia szyby od powierzchni lakierowanej, dzięki czemu skutecznie chroni powierzchnię, na której jest przyklejona. Dodatkowo jej usunięcie nie wiąże się z pozostawieniem śladów po kleju.

Materiały osłonowe

Przygotowując się do lakierowania karoserii pojazdu, warto również zadbać o pomieszczenie, w którym taki zabieg zostanie wykonany. Dlatego też istotne może okazać się zakupienie materiału ochronnego do kabiny lakierniczej. Może on pomóc w zabezpieczeniu rozmaitych miejsc znajdujących się w warsztacie, m.in. blatów stołów, ścian, a nawet posadzki. Wykorzystując materiał ochronny, nie musimy przejmować się zanieczyszczeniami osadzającymi się w różnych miejscach garażu. W innym przypadku konieczne byłoby natychmiastowe ich usunięcie, co wiązałoby się z dodatkowym nakładem pracy.

Ściereczki

Już przed lakierowaniem warto zaopatrzyć się w ściereczki z mikrofibry, które pomogą w zachowaniu świeżego wyglądu pojazdu przez długi czas. Akcesoria tego typu marki 3M zostały stworzone z tkaniny pomagającej w pozbyciu się oleistych śladów oraz pozostałości po woskach. Dzięki niej możemy również zniwelować ślady po polerowaniu czy nabłyszczaniu nadwozia. Ściereczki z mikrofibry pozwalają również pozbyć się nieestetycznie wyglądających odcisków palców, które często są bardzo widoczne na karoserii, zwłaszcza w przypadku pojazdów mających lakier o ciemnym odcieniu.

Materiały czyszczące

Dobrze jest mieć również pod ręką ręcznik do czyszczenia i polerowania renomowanego producenta, a mianowicie Meguiar’s. Jest on wykonany z miękkiego tworzywa, dzięki czemu umożliwia lepsze wchłanianie wilgoci oraz kosmetyków do pielęgnacji powierzchni samochodu. Warto również zakupić ręcznik z mikrofibry tego samego producenta. Charakteryzuje się doskonałą chłonnością, nawet do 3 razy lepszą niż standardowe frotowe ręczniki. Ponadto jest to ściereczka wielokrotnego użytku, gdyż z powodzeniem można ją prać w pralce.

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Infolinia 604 152 239
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium